Mapy

 

Mapy

 

 

Mapy to rozbudowany, wielowątkowy cykl, którego forma posiada charakter hipertekstu. Innymi słowy, jest to zespół obiektów bez narzuconej narracji, początku, końca czy hierarchii ważności. Sposób poruszania się po nim porównać można do swobodnego przeglądania atlasu. Przeskakujemy od strony do strony, eksplorujemy według własnego uznania kolejne elementy całości, tworząc lub odnajdując historie.

Mapy, to fikcyjne hipotetyczne sytuacje osadzone w nieokreślonym czasie i przestrzeni. Użyty w tym cyklu powszechnie znany i rozumiany język wizualny map, będący językiem naukowym, uwiarygadnia kreowane przeze mnie sytuacje. Dzięki temu zabiegowi przedstawione zdarzenia, pozornie absurdalne, sprawiają wrażenie realnych scenariuszy.

Poszczególne prace to podróż przez obszary szeroko pojętej geografii (fizycznej, społecznej, ekonomicznej…), terytorium osobistych przygód i doświadczeń oraz szlak XX-wiecznej sztuki, gdzie krok po kroku obserwuję różne sposoby traktowania przestrzeni (od konstruktywizmu po land art).